Корзина
468 отзывов
Контакты
Интернет магазин "БАС"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380953668650
+380980867175
+380631097375
Александр
УкраинаКиев
Карта

Ламинат

Ламинат

Як обрати ламінат

Будівельні матеріали. Ламінат.

Ламінат останнім часом користується величезною популярністю. Виглядає дане підлогове покриття майже так само презентабельно, як паркет або масивна дошка, але коштує набагато дешевше. Підлога з ламінату надзвичайно проста та швидка в укладанні: панелі скріплюються між собою за допомогою спеціальних замків.

Отже, ламінат- це підлогове покриття, яке являє собою пресовану під високий тиском і температурою деревно-волокнисту плиту з декоративним верхнім шаром, що як правило імітує натуральне дерево.

З історії ламінату Ламінат винайдений у 1977 році швецькою компанією Perstorp, яка на той момент уже мала 54-річний досвід виробництва підлогових покриттів. Саме тоді він вперше з’явився на ринку під брендовим ім’ям Pergo. Однак жителі інших країн Європи змогли скористатися перевагами нового виду покриття для підлоги лише в 1984 році, а до США він дістався аж у 1994.

Ключовою перевагою ламіната є його багатошарова структура, де кожен шар виконує власну функцію.

Структура ламінату складається з чотирьох шарів:

·         Верхній шар — безпосередньо саме ламіноване покриття, яке має як захисний шар — меламінові смоли. Основне призначення — стійкість до тривалого навантаження (стійкість до утворення подряпин, зносостійкість, опір до стирання, вигоряння і т. д.).

·         Декоративний шар — спеціально оброблений декоративний папір, зазвичай імітує дошку з натурального дерева або традиційний штучний паркет. Також можуть бути зображені: керамічна плитка, натуральний граніт, камінь або взагалі не стандартні дизайнерські рішення, що не мають нічого спільного з структурою дерева (квіти, візерунки, орнаменти смужкою, просто білий або чорний ламінат, кольоровий).

·         Основа ламінату — плита HDF (High Density Fiberboard — деревно-волокниста плита високої щільності). Деякі виробники ламінату використовують вологостійкі HDF плити, щоб виключити можливість набухання ламінату в місцях замкового з'єднання під час вологого прибирання та догляду за підлоговим покриттям.

·         Нижній стабілізуючий шар — призначений для захисту основи ламінату від вологи і для стабілізації геометрії всієї плити.

Найважливіший параметр ламінату – це його товщина. Товстий ламінат має ряд переваг:

-         за рахунок товщини покриття тепло повільніше йде в підлогу;

-          монтаж 12 мм настилу здійснювати легше, ніж монтувати підлоговий покрив з тонкого ламінату (за рахунок більшої маси і розмірів панелі легше стикуються один до одного);

-         не реагує на перепади температури і на ньому не будуть залишатися сліди від меблів або інших предметів інтер’єру.

 

 

 

 

 

 


Рис 1. Панель ламінату

 

Класи експлуатації ламінату визначають скільки часу ламінат буде зберігати свій зовнішній вигляд при різних навантаженнях.

Відповідно до європейської норми EN 13329, після проведення 18 спеціальних тестів, ламінату присвоюється той або інший клас:

·         31 клас — ламінат для приміщень із слабким навантаженням. Термін служби підлоги близько 2–3 років для комерційних приміщень. У домашніх умовах підлога може прослужити 10–12 років. Сьогодні в Україні це найпоширеніший клас ламінату.

·         32 клас — ламінат для приміщень із середнім навантаженням. Термін служби підлоги 3–5 років для комерційних приміщень. У домашніх умовах підлога може прослужити 12–15 років. 32 клас найбільш оптимальний вибір і для будинку, і для офісу.

·         33 клас — ламінат для комерційних приміщень з інтенсивним навантаженням. Термін служби підлоги близько 5–6 років для комерційних приміщень. У домашніх умовах підлога може прослужити 15–20 років. Враховуючи тривалий термін експлуатації в домашніх умовах, деякі виробники дають довічну гарантію. Безперечною перевагою цієї підлоги є те, що її зовнішній вигляд зберігатиметься дуже довго.

·         21, 22, 23 класи ламінату зняті з виробництва.

Отже, перегою ламінату буде те, що йому  не потрібне шліфування і покриття лаком. Він не вигорає на сонці. З нього легко видалити плями різного походження. Ламінат - не абсолютно натуральний матеріал, між тим дуже екологічний, не виділяє речовини, шкідливі для людського організму. Фактично ламінат - це паперова основа в міцній обгортці,  волога для нього згубна лише з боків. Найбільшої шкоди йому може завдати гаряча вода. Сучасний високоякісний ламінат має захист від проникнення вологи, але тривалого впливу води не витримає жодне дерев'яне покриття.

facebook twitter

Интернет магазин БАС